PROLONGACE PLATNOSTI PRŮKAZŮ OMV

Od roku 2007 je zaveden jednotný průkaz OMV dle zásad CEO. Do těchto průkazů se zaznamenává (prolisem) účast na periodickém školení. Dnem 31. prosince 2015uplynulo 8 let od jeho zavedení. Datem 1. ledna 2016 nastává problém s potvrzením periodického školení dalších let (na zadní stránce průkazu je pouze 8 kolonek pro 8 let, tedy do roku 2015).

Řešením je výměna průkazu.

Při výměně průkazů mohou nastat dvě varianty:

  1. Výměnu průkazu provádí Zkušební komisař, který původní průkaz vydal. Zkušební komisař vydá průkaz pod stejným číslem jako byl původní, tento průkaz není třeba nikam hlásit a jehlediska CEO bezplatný (komisař nemusí odvádět žádný poplatek za vydaný průkaz).

  2. Výměnu průkazu provádí jiný Zkušební komisař, než ten, který původní průkaz vydal. Komisař vydá nový průkaz pod novým číslem (svým). Při zavádění do evidence se tento průkaz označí nikoli jako nový, ale jako prolongace (nový kód P). U takto označených průkazů CEO opět nebude vyžadovat poplatek za zavedení do evidence CEO.

Tento postup byl zvolen především s ohledem na co nejmenší ekonomickou zátěž držitelů průkazů. Nebylo by ku prospěchu ČSMM-L, abychom nutili tyto držitele měnit si průkazy za poplatek daný vlastně nedostatkem ve formuláři průkazu. Na druhou stranu ČSMM-L (CEO) nijak nebrání, aby si dotyčný Zkušební komisař naúčtoval náklady spojené s výměnou průkazu. Zde bych rád apeloval na Zkušební komisaře, aby v případě této prolongace si u zákazníka účtovali pouze skutečné náklady spojené s výměnou průkazu a nedělali z těchto výměn další zdroj svých příjmů, neboť by to v důsledku poškodilo všechny certifikované Zkušební komisaře a Instruktory OMV.


Termíny zkoušek

11 září 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT
25 září 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT
09 říjen 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT
23 říjen 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT
06 listopad 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT
20 listopad 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT
04 prosinec 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT
18 prosinec 2024
MV - C + R - ZK+IR+KT

Kalendář ČSMML

27 listopad 2024
Seminář MV

Vyhledávání

Příhlášení

Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si